FURNITURE / Tables / Writing desk 8941069
*
nr 894 1069
WRITING DESK
1950s, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, length: 136, width: 81, height: 72,
50-tal, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, längd: 136, djup: 81, höjd: 72
Estimate:
2000
Sold:
SEK 2800
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:56:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/5 17:39:49
1
Vinnande bud
12/5 18:15:18
2
2.000 kr
12/5 19:40:11
2
2.600 kr
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord teak teakmöbler trä
-
8179 TABLE
19th century. Length: 91 cm, width: 55 cm, height:..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
20 maj at 19:57
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in 9 days
27 maj at 18:55
-
8186 TABLE
with drawer, 19th century. Length: 60 cm, width: 3..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 20:11
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:13
-
8239 WHAT-NOT
late 19th century. Length: 51 cm, width: 35 cm, he..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
20 maj at 20:25
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:04
*
WRITING DESK
Read more about 50/60-tal
nr 894 1069
WRITING DESK
1950s, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, length: 136, width: 81, height: 72,
50-tal, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, längd: 136, djup: 81, höjd: 72
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 2800 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/5 17:39:49 | 1 | Vinnande bud |
12/5 18:15:18 | 2 | 2.000 kr |
12/5 19:40:11 | 2 | 2.600 kr |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord teak teakmöbler trä
-
8179 TABLE
19th century. Length: 91 cm, width: 55 cm, height:..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
20 maj at 19:57 -
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in 9 days
27 maj at 18:55 -
8186 TABLE
with drawer, 19th century. Length: 60 cm, width: 3..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 20:11
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:13 -
8239 WHAT-NOT
late 19th century. Length: 51 cm, width: 35 cm, he..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
20 maj at 20:25 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:04